NIEJAWNE SYSTEMY TELEINFORMATYCZNE
W przypadku przetwarzania krajowych informacji niejawnych z klauzulą „Zastrzeżone”, akredytacja bezpieczeństwa teleinformatycznego udzielana jest przez kierownika jednostki organizacyjnej poprzez zatwierdzenie dokumentacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego.
W przypadku przetwarzania krajowych informacji niejawnych z klauzulą „Poufne” lub wyższą, akredytacja bezpieczeństwa teleinformatycznego udzielana jest przez ABW lub SKW.
Podstawą wydania akredytacji bezpieczeństwa dla systemu teleinformatycznego przez ABW lub SKW jest zatwierdzona dokumentacja bezpieczeństwa, pozytywne wyniki przeprowadzonego audytu systemu teleinformatycznego, natomiast w przypadku przetwarzania informacji niejawnych międzynarodowych, wydawana przez ABW lub SKW akredytacja udzielana jest z uwzględnieniem wymagań określonych regulacjami międzynarodowymi.
Istotą akredytacji, projektowania i planowania działania systemów teleinformatycznych dla informacji niejawnych jest uzyskanie pewności, że wszystkie przetwarzane w obrębie systemu informacje są bezpieczne i nie dostaną się w niepowołane ręce.
W KOB GROUP zajmujemy się działaniami w obrębie niejawnych systemów teleinformatycznych, a nasze usługi dostosowane są do indywidualnych potrzeb. Nasza oferta obejmuje:
  • Opracowanie analizy ryzyka dla informacji niejawnych przetwarzanych w systemach teleinformatycznych.

  • Opracowanie dokumentacji bezpieczeństwa teleinformatycznego – szczególne wymagania bezpieczeństwa, procedury bezpiecznej eksploatacji.

  • Konfigurację systemu teleinformatycznego, zgodnie z zaleceniami ABW lub SKW.

  • Szkolenia z zakresu przetwarzania i ochrony informacji niejawnych w systemach teleinformatycznych.

  • Pełne wsparcie w procesie uzyskania akredytacji bezpieczeństwa systemu teleinformatycznego.

Kontakt

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!
24 h/7 dni

FORMULARZ KONTAKTOWY