POSZUKIWANIE MIENIA – CZY ZAWSZE UDAJE SIĘ JE ODZYSKAĆ?

Czym jest utrata mienia?

Słysząc o kradzieży, do głowy najczęściej przychodzi nam utrata telefonu, portfela czy torebki. Nic w tym dziwnego, bowiem prawie każdy z nas zna kogoś, kto padł ofiarą „kieszonkowca” lub sam doświadczył tej przykrej sytuacji. Jako detektywi spotykamy się jednak z sytuacjami utraty mienia o dużo większej wartości, którego odnalezienie ma ogromne znaczenie dla poszkodowanego. Utrata mienia może dotyczyć nie tylko osób prywatnych, ale również przedsiębiorstw. Według ogólnej definicji mienie to ogół rzeczy będących czyjąś własnością, a od strony prawnej jest to własność oraz inne prawa majątkowe. Sprawy dotyczące utraty mienia mogą dotyczyć zarówno poszukiwania skradzionych pojazdów, specjalistycznych urządzeń i przedmiotów, jak i poszukiwania majątku dłużnika lub ustalenia majątku potencjalnego partnera, kontrahenta. 

Poszukiwanie mienia przez detektywów

Praca detektywów w sprawach dotyczących utraty mienia przebiega zazwyczaj przy współpracy z organami ścigania, co pozwala na dostęp do wielu informacji często niedostępnych dla osób nieposiadających odpowiednich uprawnień. Jednak co trzeba przyznać, nasze biuro detektywistyczne charakteryzuje się dużo większym zaangażowaniem
w odnalezieniu sprawcy oraz utraconego mienia niż policja. Ponadto powodzeniu sprawy sprzyja również doświadczenie naszych detektywów oraz wykorzystywanie specjalistycznego sprzętu. Dodatkowo poszkodowany może mieć pewność w udokumentowaniu postępowania, ponieważ agencja po zamknięciu sprawy przekazuje pełny raport oraz dowody w sprawie, które można wykorzystać w ewentualnym postępowaniu sądowym. Niewątpliwym atutem współpracy z biurem detektywistycznym jest również pełen profesjonalizm oraz dyskrecja, szczególnie istotne w sprawach związanych na przykład z członkami rodziny lub bliskimi współpracownikami.

Skuteczność postępowania

Powodzenie sprawy w dużej mierze jest uzależnione od ilości informacji i szczegółów, jakie jest w stanie przekazać poszkodowany. Dużo większą szansą na odnalezienie utraconego mienia charakteryzują się oczywiście sprawy, w których Klient potrafi zawęzić krąg potencjalnych podejrzanych lub wskazać bezpośrednio osobę uwikłaną w zaistniałą sytuację. Wtedy postępowanie polega głównie na znalezieniu dowodów, udowodnieniu winy oraz odszukaniu mienia, co byłoby niemożliwe na własną rękę. Czasami jednak podejrzenia Klienta mogą okazać się błędne, dlatego zlecenie sprawy profesjonalnym detektywom może być najbardziej racjonalnym rozwiązaniem. 

Dużo trudniejsze są sprawy, w których ciężko określić osoby podejrzane, a dodatkowo mienie znika bez śladu. W takich sytuacjach niezwykle cenne jest doświadczenie detektywów oraz wykorzystanie odpowiednich metod umożliwiających pozyskanie niezbędnych informacji. Często wnikliwa obserwacja kręgu osób powiązanych z utraconym mieniem okazuje się najlepszym sposobem na rozwiązanie sprawy. Pomimo trudności w poszukiwaniu utraconego mienia, bardzo często udaje się w pełni odzyskać utracone przedmioty lub pozyskać pożądane przez klienta informacje dotyczące mienia.

Zobacz jak możemy Ci pomóc: www.detektywigroup.pl.